کمينه
اخبار و رویدادها
تاریخ: 22 مهر 1392 15:13 نظرات: 0 بازدید: 578 مرتبه
معاون فرهنگی قوه قضائیه در مشهد تأکید کرد:ضرورت اصلاح الگوهای ذهنی در جامعه
معاون فرهنگی قوه قضائیه در مشهد تأکید کرد:ضرورت اصلاح الگوهای ذهنی در جامعه

حجت الاسلام والمسلمین صادقی  گفت : یکی از مهمترین اتفاقاتی که باید در تمام سطوح جامعه بیفتد نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری از جرم است 
 

 

به گزارش روابط عمومي دادگستري خراسان رضوي حجت الاسلام والمسلمین صادقی که در گردهمایی دو روزه معاونین امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های سراسر کشور در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) مشهد سخن می گفت با اشاره به اقدامات مؤثر قوه قضائیه در امور اجتماعی ، فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم افزود: یکی از مهمترین اتفاقاتی که باید در تمام سطوح جامعه بیفتد نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری از جرم است و در کنار این نکته ، اصلاح الگوی های ذهنی در جامعه بسیار اهمیت دارد. وی افزود: ارتقاء فرهنگ دینی و سازمانی به عنوان رویکرد و نگاه داخلی این معاونت نسبت به مقوله پیشگیری و مسائل فرهنگی است و از سویی ارتقاء آگاهیها و فرهنگ عمومی نگاه و نیروی معاونت فرهنگی به مسائل است. وی خاطر نشان کرد بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی با فرهنگ سازی قابل رفع و برطرف شدن است.
حجت الاسلام صادقی افزود: یکی از سیاستهای ما شناسایی، تجمیع و هم افزایی توان نهادهای دولتی و نیروهای مردمی و جهت دهی به آنها در جهت ارتقاء آگاهیهای عمومی ، فرهنگی و نهادینه سازی فرهنگ پیشگیری از جرم است.

وی گفت: بخشی از فعالیت های ما باید معطوف به اصلاح الگوهای ذهنی مردم باشد چه آنکه این الگوهای ذهنی به نحوه رفتارهای اجتماعی منجر می شود بنابراین بسیار مهم و اثر بخش است. وی خاطر نشان کرد: برای اصلاح جامعه و سالم سازی محیط نباید به تنهایی از دولت انتظار داشت. معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد یکی دیگر از مشکلات موجود تقدم حقوق دولت بر حقوق مردم، محرمانگی دولت به معنای وسیع و مواردی از این دست است که باید به آن توجه شود. وی افزود: ثمن ها و سازمانهای مردم نهاد باید در جامعه ما دارای الگوی اسلامی و ایرانی باشند و در کنار آن ابتدا باید موانع حضور مردم در عرصه های مختلف را برطرف و زمینه های حضور و مشارکت حداکثری آنان در عرصه های اجتماعی را فراهم کرد.
555-111

 

کد خبر: 74866
  • معاون فرهنگی قوه قضائیه در مشهد تأکید کرد:ضرورت اصلاح الگوهای ذهنی در جامعه

امتیازدهی به خبر